Eriolukord

Üheks proovikiviks oli ära lahendada ürituste korraldamine kevadisel kriisiajal, kui üleriigiliselt kehtestati eriolukord. Me otsisime kokku oma ala spetsialistid ja lõime veebinaride seeria, mida kanti üle nii Facebook lives, spetsiaalsel maandumislehel ja Delfi portaalis.

Õigusabi

Esimene seminar keskendus õigusabile – räägiti lähemalt, kriisi ajal toetusmeetmetest, töösuhetest ja -lepingutest. Nendel teemadel võttis sõna Olga Lavrova, KPMG Baltics maksunõustaja, Advokaadibüroo KPMG Law vandeadvokaadid Ksenia Kravtšenko ja Kaia Kuusler.

Juhtimine

Teisel veebinaril räägiti lähemalt strateegilise juhtimise teemadel ning tutvustati lahendusi, kuidas oma ettevõtet ja talente antud olukorras hoida ja motiveerida. Need teemad võtsid enda kanda KPMG Baltics’st Tarmo Toiger, juhtimisnõustamise ja tehnoloogiavaldkonnajuht ning Taavi Pahapill, juhtiv finantsnõustaja ja Advokaadibüroost KPMG Law vandeadvokaat ja partner Karin Kaup.

Majandus

Kolmandal ja ühtlasi kõige populaasemal seminaril võeti luubi alla majandus. Sel teemal arutlesid Gert Jostov (CEO, Technopolis Ülemiste), Arno Kütt (Founder & CEO, Cleveron), Andrus Durejko (CEO, Ericsson Eesti), Guido Pärnits (CEO, Ülemiste keskus), Jaan Pillesaar (Founder & CEO, Helmes) ja Kaarel Ots (CEO, Nasdaq Tallinn).

Talendid

Neljandal veebinaril räägiti talentidest ja sellest, milline on uus normaalsus. Seda teemat arutasid Margus Nõlvak (Mainor Ülemiste), majandusekspert Kristjan Lepik (Topia Estonia), Kadi Pärnits (Mainor), Külli Lilleorg (Fontes), Kadi Tamkõrv (Nortal) ja Kärt Kinnas (Eesti personalijuhtimise ühing).

Tervis

Viies seminar oli tervisest, kus räägiti lähemalt turvalisest ja tervislikust töökeskkonnast kriisijärjeses maailmas. Need teemad võtsid enda kanda Erki Mölder (Eesti Tervisemajanduse Koda / Unimed Ühendatud Kliinikud / Qvalitas Arstikeskus), Hanna Pahk (Ellex Raidla Advokaadibüroo) ja Jaanika Jelistratov (Virtuaalne töökeskkonnaspetsialist).

Start-Up

Kuuenda seminari teemaks oli start-up’id ja nende uued väljakutsed. Arutelus osalesid Marika Truu (Startup Estonia), Risto Rossar (Insly), Viljar Lubi (AccelerateEstonia, EAS – Enterprise Estonia), Sten Tamkivi (Topia Estonia) ja Tanel Rebane (EAS – Enterprise Estonia). Seminari modereeris AccelerateEstonia programmijuht Kai Isand.

Tagasi tööle

Seitsmes ja kaheksas seminar keskendusid sellele, kuidas kriisi järgselt tagasi tööle jõuda. Neid teemasid kajastasid nii juhtidele kui töötajatele TÜ viroloogia professor Andres Merits, kliinilised psühholoogid Hannes Kuhlbach ja Aili Maar (Meeletervis), Maksu- ja Tolliameti sisekommunikatsiooni juht Agnes Suurmets-Ots, Qvalitase peaarst Toomas Põld, Qvalitas Arstikeskuse teenindusjuht Anneli Mäeots ja personalipartner Kätriin Kade. Tervise seminare modereeris Eesti Tervisemajanduse Koja asutaja ja juhatuse liige Erki Mölder.

Rahatarkus

Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor ja Ülemiste City tegid koostööna ka rahatarkuse teemal seminari, kus esinesid Kristjan Liivamägi (Eesti Ettevõtluskõrgool Mainor, investor), Tõnn Talpsepp (Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, investor), Liisi Kirch (investor, raamatu “Minu Finantsplaneerija” autor), Nelli Janson (LHV vanemmaakler) ja räppar reket aka Tom-Olaf Urb. Veebiseminari modereerib Eesti Panga endine asepresident ja riigikogu liige Andres Sutt.